Zájem o cider v Česku i celé střední Evropě roste

(Praha) – Společnost Pivovary Staropramen loni českým spotřebitelům poprvé nabídla třešňový Carling British Cider. Nyní nabídku ciderů rozšiřuje o dvě nové příchutě – klasický jablečný Carling British Cider Apple a Carling British Cider Lime & Mint s příchutí limetky a máty.  Staropramen tak reaguje na stále rostoucí spotřebu tohoto typu nápoje. Podle odhadů růst zájmu o cider ve střední Evropě předčí ostatní evropské regiony.

Cider1

Středoevropané včetně obyvatel České republiky si zamilovali cider, zkvašený jablečný mošt s obsahem alkoholu od od 0,2 – 8 %. „Cider je moderní a stylový nápoj, který je oblíbený u obou pohlaví pro svou vysokou pitelnost a nezaměnitelný chuťový profil. Navíc chutná ženám i můžům prakticky napříč všemi věkovými skupinami. Zejména však obyvatelům větších měst ve věku 18 až 35 let, kteří často vyrážejí ven za zábavou,“ říká David Šeberle, manažer značky Carling.

Společnost Pivovary Staropranem loni nabídla Carling British Cider Cherry. Pro letošní sezonu aktuálně přibyly další dvě příchutě – jablečná a pro milovníky ovocných příchutí i kombinace limetky a máty. „Carling British Cider Apple je prověřenou sázkou na jistotu. Příchuť spojující limetku a mátu pak na plné čáře zvítězila u respondentů během jejího testování. Velmi kladně byla přijata zejména muži,“ vysvětluje David Šeberle.

Cider je celosvětově nejrychleji rostoucí kategorií mezi všemi alkoholickými nápoji. Odhaduje se, že celosvětově bude jeho spotřeba do roku 2017 meziročně narůstat o 7 procent. V Evropě je očekáván mezi lety 2013 až 2017  narůst až o 30 procent. Vysokých čísel pak budou tradiční i ochucené cidery dosahovat zejména v regionu střední Evropy, kde jsou na rozdíl od západních zemí pro řadu spotřebitelů stále velmi lákavou novinkou.

Všechny tři příchutě Carling British Cider se 4% obsahem alkoholu jsou nabízeny v maloobchodní síti, kde jsou prodávány v 0,3 l nevratných lahvích. Carling British Cider Cherry si navíc můžete ve vybraných restauracích vychutnat i v točené podobě. Carling British Cider se doporučuje pít na ledu, protože takto nejlépe osvěží a vynikne jeho jedinečná chuť.

(BN)