METAXA představuje andělský zázrak z Attiky

Jednou do roka nastane chvíle, kdy vyjde na světlo světa část tajemství, které bylo po dlouhá desetiletí ukryto hluboko ve sklepech METAXA. Toto tajemství se nazývá METAXA ANGELS´ Treasure. Díky svému unikátnímu vzniku a mistrovskému provedení se jedná o ideálního společníka pro nevšední okamžiky.

1

Pečlivě vybrané špičkové lihoviny trpělivě čekají v sudech, kde stárnou a zrají k dokonalosti. Během této doby se částečně odpařuje voda i alkohol. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. Ten, co ze sudu vyprchá, je podíl, ze kterého se mohou těšit jen andělé, proto se mu říká „andělská daň“. Ve sklepích METAXA House v Attice je ale všechno jinak. Díky nízké vlhkosti a celoročním mírným a stabilním teplotám si andělé vezmou větší podíl vody a v sudech zanechají koncentrovanější směs s intenzivním aroma. Nápoj má výrazně vyšší obsah alkoholu než před stočením do sudu. Tato směs zralých muškátových vín a špičkových destilátů, pečlivě vybraných a zrajících celá desetiletí, je jediná svého druhu. Jantarovou tekutinu zdobí vůně kůry hořkého pomeranče, sušeného ovoce, sladkého koření, čokolády, dubu, karamelu, vanilky Bourbon, švestkových povidel a slaměnky.

2

Umění METAXA mastera

Při tvorbě METAXA ANGELS´ Treasure se METAXA master, Constantinos Raptis, inspiroval příběhy o andělech, které znal z vyprávění svých předchůdců. Legendy o tomto fenoménu ho uchvátily natolik, že je toužil zachytit a proměnit v něco skutečného. „METAXA ANGELS´ Treasure vytvářím z jemných destilátů, které zrály po desetiletí v malých sudech z limousinských dubů, jejichž dřevo se vyznačuje vysokou propustností odpařované vody. Tyto zralé destiláty míchám s vybranými muškátovými víny z ostrova Samos a vzniklou směs nechávám dále zrát ve velkých dubových sudech, kde odpařování pokračuje, byť s menší intenzitou. Jen jednou v roce pak nastane chvíle, kdy pustím ze sklepa malé množství METAXA ANGELS´ Treasure,“ vysvětluje Constantinos.

 3

Elegantní design nádherně tvarované karafy, která evokuje křivky andělských křídel a uzávěr zobrazující andělskou daň, ale i temně jantarový obsah, získaly na mezinárodním fóru kvalitních lihovin několik prestižní ocenění.

Před Vánoci je navíc k dostání speciální dárkové balení se dvěma skleničkami a příběhem vzniku tohoto nápoje. Lahev lze navíc personifikovat gravírovaným vzkazem.

Luxusní dárkové balení je k dostání exkluzivně v eshopu www.bottlesandstories.cz za 4999 Kč

Vlastnosti METAXA ANGELS´ Treasure

Barva: Temně jantarová barva s měděnými odlesky

Bouquet: Intenzivní aroma s hluboce sladkou vůní. Kůra hořkého pomeranče a sušeného ovoce jako jsou sušené švestky a meruňky. Sladké koření, skořice, muškátový oříšek a hřebíček. Čokoláda, dub, karamel, vanilka Bourbon, povidla a slaměnky.

Chuť: Sametová, hedvábná, teplá a komplexní. Citrusové plody, zejména hořký pomeranč, směs různých paprik, hořké čokolády, tabáku a jemného dubu.

Konec: Intenzivní, komplexní s dlouhým dozníváním a s téměř hmatatelnou přítomností hořkého pomeranče a sladkého koření.

Zrání: Až padesát let z vybraných směsí.

Obsah alkoholu: 41 %

(BN)