Cointreau Fizz kráčí ve stopách jednoduchosti

(Praha) – Francouzský likér má s módním světem společných hned několik atributů:  rafinovanost spočívající v jemné chuti a velký důraz na tradici a kvalitní zpracování. Tajemství receptury rodiny Cointreau z francouzského Angers alespoň částečně naznačuje atypická a o to více stylová lahev: čtyři hrany reprezentují suroviny, jež likér utváří. Vodu, alkohol, cukr a pomerančovou kůru.    

cointreau-fizz-vizual-800

Cointreau Fizz kráčí ve stopách jednoduchosti: likér doplněný sodou a čerstvou limetkovou šťávou osvěží a nabudí, a v originální skleničce navíc skvěle doplní každý outfit. Cointreau, v čele s kreativní ředitelkou Laetitií Castou, navazuje na tradici Louisy Cointreau, která v 19. století podporovala emancipaci žen.

O Cointreau Fizz

Cointreau je unikátní sladký a hořký likér pomerančové chuti, čiré barvy, v ikonické jantarové láhvi čtvercového tvaru. Přijít s něčím obdobným v době, kdy všechny dosud známé likéry byly tmavé barvy a v oválné láhvi, byl zřetelný a zjevně správný krok k hrdému odlišení se od ostatních producentů, čímž, jak se později ukázalo, Édouard Cointreau přeskočil svou dobu o několik dekád.

To nejlepší na láhvi poctivého Cointreau je, že od roku 1875 se nezměnil nejen její tvar, nýbrž ani postup přípravy, destilace či složení – vše se dělá přesně podle tradičních rodinných receptur a ryze přírodních ingrediencí a jen těch nejkvalitnějších pomerančů – stejně jako kdysi pra-pra-dědeček současníka Alfreda Cointreau. Ten dnes rodinný odkaz posouvá stále dál.

O Alfredu Cointreau

Alfred Cointreau je dědicem již 6. generace rodiny, jejíž jméno neodmyslitelně patří i stejnojmennému legendárnímu destilátu. Alfred měl odjakživa v rámci svých nejbližších členů rodiny bezpochyby nejsilnější pouto k rodnému městu Angers, ale především pak k rodinné likérce La Maison Cointreau, jejíž odkaz trvá nepřetržitě od roku 1849.

Podobně jako jeho dědečkové a pradědečkové, i Alfred strávil celé své dospívání v tomto úrodném regionu při řece Loiře, ve francouzském městě Angers, kde se v roce 1986 narodil. Alfreda ale práce v Cointreau pohltila a naplno se jí oddal. Dnes je Alfred ve svých 29 letech ochráncem 150 let starého odkazu jeho rodiny. Z pozice Heritage managera cestuje po světě a šíří rodinné hodnoty značky i tradice trvale dobře odváděné práce.

(BN)