Bohemia Honey R. JELÍNEK získala zlatou medaili v Německu

(Vizovice) – Likérka RUDOLF JELÍNEK získala v anonymním testování Německé potravinářské společnosti DLG nejvyšší ocenění pro svůj výrobek Bohemia Honey. Zlatou medailí tak navázala na loňské úspěchy, kdy tříletá zlatá slivovice R. JELÍNEK získala zlatou medaili a hruškovice R. JELÍNEK pak stříbrnou.

HO1

„Testy DLG dlouhodobě patří mezi nejuznávanější ocenění v Německu a jsou vysoce respektované v celé západní Evropě, právě pro odbornost a nezávislost DLG, na rozdíl od mnoha jiných, placených certifikátů a soutěží,“ říká Martin Déva, ředitel pro export společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Bohemia Honey R. JELÍNEK získala zlatou medaili, když ji nezávislá porota DLG udělila 4,65 bodů z maximálně možných pěti. Hodnotila se barva, vůně a chuť. V dané kategorii bylo celkem anonymně hodnoceno 535 obdobných vzorků, z toho na zlatou medaili dosáhlo 198 vzorků.

Ocenění smí společnost RUDOLF JELÍNEK pro daný výrobek používat po dva roky od data udělení. DLG se v Německu věnuje nezávislému porovnávání kvality potravin a zemědělských výrobků. Vydává také spotřebitelský časopis DLG Test.

HO2

RUDOLF JELÍNEK a.s. je tradiční český výrobce ovocných destilátů, především slivovice. Společnost vznikla v roce 1894. RUDOLF JELÍNEK a.s. je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Do skupiny dále patří společnost R. JELINEK L.A. – S.A. (chilský výrobce ovocných destilátů, zejména hruškovice), největší výrobce ovocných destilátů v Rumunsku S.C. VALCO S.A. a největší výrobce švestkové rakije v Bulharsku VINPROM-TROYAN AD. Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. je držitelem certifikátu IFS Food. V ČR RUDOLF JELÍNEK distribuuje produkty METELKA, Stroh, Branca a bourbony Evan Williams.

(BN)